Tugay Kerimoğlu, yolların ayrılması gereken Galatasaraylı oyuncuları açıkladı: Alırsınız karşınıza, tatlı şekilde vedalaşırsınız!

Galatasaray, Trendyol Süper Lig’in 20’nci haftasında Kayserispor’u 2-1’lik skorla devirdi. Sarı-kırmızılıların, zirveyle puan farkının açılmasına izin vermediği mücadeleyi Tugay Kerimoğlu değerlendirdi.

Galatasaray’ın reaksiyon vermekte zorlandığını belirten Tugay Kerimoğlu, “Enerji eksik Galatasaray’da. O iştahlı oyun yerini durağan, sakin ve reaksiyon veremeyen bir oyuna bıraktı. Son haftalarda 1-0 sonrası duran bir Galatasaray izliyoruz” dedi.

Sarı-kırmızılılarda yeni transferlerin performansını eleştiren Tugay Kerimoğlu, “20 hafta öncesine gidelim. Kağıda yazdığımız her oyuncu bizi heyecanlandırdı değil mi? Tete, Zaha, Ndombele… Bunların hepsini bir kalıba sokup insanlara sunmaya çalıştık yorumlarımızla. Ancak onlar kendilerini sunmuyorlar ki” ifadelerini kullandı.

Tete, Zaha ve Ndombele’ye eleştirilerine devam eden Tugay Kerimoğlu, “Tete’nin ne zaman kıpırdanacağını, Zaha’nın ne zaman hareketleneceğini, Ndombele’nin ne zaman eski Ndombele olacağını Galatasaray camiası hep bekledi ama olmadı. Olmuyorsa çok zorlamanın bir anlamı yok. Alırsınız karşınıza tatlı bir şekilde vedalaşırsınız” diye konuştu.

‘HOCANIN ELİNİ GÜÇLENDİRMEN GEREKİRKEN ZAYIFLATIYORSUN’

Kazımcan Karataş’ın kendisini sorgulaması gerektiğini dile getiren Tugay Kerimoğlu, “Genç oyuncular için biz hayal ederken, genç oyuncular kendi hayallerinden vazgeçmiş durumdalar. Kazımcan, bu kadar eksik varken sana forma şansı verilmiyorsa bunu sorgulaman lazım. Hocanın elini güçlendirmen gerekirken zayıflatıyorsun” yorumunda bulundu.

Tugay Kerimoğlu son olarak Galatasaray taraftarlarına sabır diledi: “Bundan sonraki haftalarda bu oyun Galatasaray’ın şampiyon olması için ne kadar yeterli olur? Allah Galatasaray taraftarına sabırlar versin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir