Samsung Galaxy A15 5G teknoloji mağazalarında satışa çıkıyor

Samsung Galaxy A15 5G modeli, Walmart’ın çevrimiçi mağazasında görüldü ve bu sızıntı, cihazın fiyatını, teknik özelliklerini ve tasarımını ortaya çıkardı. Resmi lansmanının yakın zamanda yapılması beklenen bu telefon, Galaxy A14 5G modeline benzer bir tasarıma sahip. Telefonun çerçevesi geniş bir çene ve bir çentiğe sahip. Cihaz koyu mavi renkte ve sağ tarafında kilitleme düğmesi ve ses düğmelerini barındıran bir çıkıntıya sahip düz bir çerçeveye sahip.

Galaxy A15 5G‘nin teknik detaylarına bakıldığında, MediaTek yonga setinden güç aldığı görülüyor. Bu yonga setinin, 2.2 GHz’e kadar hız aşırtma yapabilen Dimensity 6100+ olması muhtemel. Bu chipset, iki adet 2.2 GHz Cortex A76 performans çekirdeği ve altı adet Cortex A55 verimlilik çekirdeğiyle birleştirilmiş.

Telefonun arka kamera kurulumu, 50 MP ana sensörü barındırıyor. Diğer iki kameranın özellikleri henüz net değil ancak sızıntılara göre bunlardan biri 5MP ultra geniş açılı ve diğeri 2MP makro veya derinlik sensörü olabilir. Ön kamerada ise 13MP’lik bir sensör bulunuyor.

Samsung Galaxy A15 5G teknoloji mağazalarında satışa çıkıyor

Galaxy A15 5G, 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor ve 25W hızlı kablolu şarj desteğine sahip. Fiyatlandırmaya gelince, 4/128GB Galaxy A15 5G modelinin Walmart’ta 139$ fiyat etiketiyle listelendiği görülüyor. Samsung henüz lansman tarihini resmi olarak açıklamasa da, telefonun e-ticaret sitelerindeki görünümü yakın bir lansmanı işaret ediyor.

Bu cihazın piyasaya sürülmesi, özellikle bütçe dostu akıllı telefon segmentinde önemli bir gelişme olarak görülüyor. Sunduğu özellikler ve uygun fiyatıyla tüketicilerin ilgisini çekeceği kesin. Samsung’un bu yeni modeli, rekabetçi bir pazarda nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir