Jewellery Antalya 2024 için umut verdi

Nesrin KOÇASLAN

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, hükümetin, sektörün sorunlarının çözümünde gerekli adımları atması halinde 2024 yılı mücevher ihracatının öngörülen hedeflerin çok üzerinde gerçekleşebileceğini dile getirdi. Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve uluslararası alanda sektörü buluşturan Jewellery Antalya rekor katılımla başladı.

Dünya mücevher sektörünün, en verimli alım heyeti etkinliği haline gelen Jewellery Antalya’da 80 Türk mücevher firması ürün ve hizmetleriyle katıldı. Jewellery Antalya, 65 ülkeden 612 firma adına 1350 katılımcı ile geçen seneki katılımcı sayısının üzerine çıkarak rekor tazeledi. Açılışa katılan Antalya Valisi Hulusi Şahin, Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın ve Yönetim Kuruluyla beraber katılımcı firmaları ziyaret etti.

Jewellery Antalya’nın, İstanbul’daki fuardan farkının verimliliği olduğunun altını çizen Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın; “Antalya muhteşem, havası, doğası güneşi buraya katılan alım heyetlerini de mutlu ediyor. Sınırlı sayıda firmayı kabul edebildiğimiz alım heyeti etkinliğimize stand başına 15 alıcı geldi; bu fuar istatistiklerinin çok üzerinde.

Konforlu bir ortamda alıcılarımızla daha etkili iletişim kurabiliyoruz. Bu da etkinliğimizi arttırıyor. Geçen sene ocak ayındaki alım heyeti etkinliğimiz yıl boyu bize enerji verdi. Bu sene de gerek nisan ve ekim fuarlarımız gerekse yurtdışındaki büyük fuarlara milli katılımlarımızın etkisini güçlendirecektir” diye konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir