Yine İnsanlığımızdan Utandık: İstanbul’da Havlamasın Diye Ağzı Bantlanan Köpek Kurtarıldı!

İstanbul, Beykoz’da bir apartman içindeki köpeğin havlamaması için ağzı bantlanmış halde bırakıldığı anlar sosyal medyada paylaşıldı. Köpeğin içler acısı halini görüp öfkelenen insanlar, büyüyen tepkilerle beraber harekete geçti. Yaşananlar için buyurun… ?

Bugün İstanbul, Beykoz’da bir apartmanın içinde havlamaması için ağzına bant takılan köpeğin içler acısı hâli herkesi öfkelendirdi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından tepkiler çığ gibi büyüdü ve hayvanseverler bir araya gelerek köpeğin bulunduğu adrese gitti.

Hayvanseverlerin müdahalesiyle kurtarılan köpeğin sahibi ise yaptığının doğru olmadığını bildiğini ancak köpek doğalgaz borusunu yediği için evi su basmasından korktuğunu, bu yüzden 5 dakikalığına tesisatçı çağırmaya çıktığında köpeğin ağzını bantladığını söyledi.

Veteriner hekim tarafından kontrol edilen köpeklerin sağlıklarının iyi durumda olduğu, sahibinin de karakolda ifade verdiği bilgisi paylaşıldı.

Kaynak

Olayın ardından köpek, sahibine bırakılarak tekrar benzer bir durum yaşanması halinde alınacağı belirtildi. Binlerce insanı öfkelendiren paylaşıma yorum yapan çoğu kişi ise köpeğin sahibinden alınması gerektiğini savunuyor.

Son olarak anayasamızda yer alan Hayvanları Koruma Kanununa göre hayvanlara fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamanın bir suç teşkil ettiğinin tekrar altını çizelim…

Tüylü dostlarımızın her zaman sevgi ve şefkat görerek sağlıkla büyüdüğü bir ortamda yaşamaları dileğiyle!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir