Ümit Özdağ, İkinci Tur İçin Kararını Resmen Açıkladı

Sığınmacı ve mülteci karşıtı söylemleriyle öne çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, ikinci turda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini resmen duyurdu. 

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda Sinan Oğan’ı destekleyen Ata İttifakı bileşenleri Adalet Partisi ve Zafer Partisi, Sinan Oğan’ın ‘Recep Tayyip Erdoğan’ kararını ilan etmesinden hemen önce ittifakın dağıldığını bildirmişti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün saat 11.00’da Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile kameralar karşısına geçerek ikinci tur için resmen destek açıkladı.

Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunu 13 milyon kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. AK Parti bizi ziyaret etti, destek istediler. Onların anlattıkları sığınmacıların vatanlarına geri dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ise 1 sene içinde sığınmacıları uluslararası hukuka uygun biçimde vatanlarına geri yollayacağını söyledi. Biz de ikinci tur için Zafer Partisi olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir