Erkan Baş: Ülkemizin her alanda yaşadığı yıkımın derhal ve büyük emeklerle telafi edilmesi şart!

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, seçimin ertesi günü ne yapacağını anlattı. “Ülkemizin her alanda yaşadığı yıkımın derhal ve büyük emeklerle telafi edilmesi şart” diyen Baş, “Kaybedecek zamanımız yok. Hemen ertesi gün itibarıyla bu zorlu sürece hazır hale gelmemiz gerekiyor. Dolayısıyla ben de kendimi o görevlerin içinde bulacağım” cdedi.

Gazete Pencere’den Hayri Demir’in sorularını yanıtlayan Baş, kendisini en çok sinirlendiren şeyin basit hatalar olduğunu söyledi. Baş, “Basit hatalar nedeniyle olması gereken herhangi bir şey olmayınca çok sinirleniyorum. Altını da çizeyim, basit hatalara tahammülüm çok az. Çünkü hata ya da yanlış mutlaka yapılır, hayatta da siyasette de bu var. Ama basit hata, bana hata gibi değil de dikkatsizlik, tembellik ya da gayriciddilikten kaynaklanıyor gibi geliyor ve o yüzden basit hatalar karşısında çabucak sinirlenebiliyorum” ifadelerini kullandı.

Baş, “Seçimin ertesi günü ne yapacaksınız?” sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“Seçim sonuçları açıklanana kadar bütün gücümle ülkemizin üzerine çöken bu 21 yıllık karanlığa son vermek için çalışacağım ve inanıyorum ki, başaracağız. Fakat şunu da biliyorum: Hiçbir şey bu seçimden sonra bitmeyecek, mücadele sürecek, hatta esas zorluklar 14 Mayıs’tan sonra başlayacak. Çok geri kaldık, çok ağır bedeller ödedik ve yeni dönemin en önemli görevi bu yıkımdan büyük bir sıçramayla çıkmak olacak. Ülkemizin her alanda yaşadığı yıkımın derhal ve büyük emeklerle telafi edilmesi şart. Birilerinin hemen o görevlere odaklanması gerekiyor, kaybedecek zamanımız yok. Hemen ertesi gün itibarıyla bu zorlu sürece hazır hale gelmemiz gerekiyor. Dolayısıyla ben de kendimi o görevlerin içinde bulacağım.”

Röportajın tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir