Doç. Dr. Resul Kurt’tan adaylık açıklaması: Öyle bir kazanacağız ki Türkiye kazanacak

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ak Parti MKYK Üyesi Doç.Dr. Resul Kurt asrın felaketini yaşayan Adıyaman’da 1’inci sıra milletvekili adayı oldu.

Doç.Dr. Resul Kurt’un adaylığı ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Aziz milletimize hizmet yolunda yeni bir döneme daha giriyoruz. Türkiye Yüzyılı’na imza atacağımız bu yeni dönemin aziz milletimize ve Adıyaman’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye Yüzyılı’nın inşası ve #YeniTürkiye yolunda, AK Parti’miz tarafından baba ocağım,  memleketim, sokaklarında koşturduğum, parklarında oynadığım, ilkokulu, ortaokulu ve liseyi okuduğum kadim şehir Adıyaman’dan 28. dönemde AK Parti Milletvekili adayı olarak gösterilmiş bulunmaktayım. Adıyaman ‘dan milletvekili adaylığımızın ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Merkezimize şükranlarımı sunuyorum.

Seçim çalışmalarımız süresince birlikte omuz omuza çalışacağımız AK Parti Adıyaman Milletvekili Adaylarımız @dr_ishaksan , @Mustafaalkayis , Hüseyin Özhan ve @ziya_polat arkadaşlarımıza, ülkemize ve şehrimize adaylıklarının hayırlı olmasını diliyorum.

27. Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekillerimiz @ahmetaydin, @AvHaliFırat ve @toprak_Av vekillerimize Adıyaman’ımıza bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum. Gönül adamı, ağabeyim Yakup Taş Vekilimize de Allah’tan rahmet diliyorum. 

“ADIYAMAN’IMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HEP BİRLİKTE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Güzel memleketim Adıyaman’a ve Adıyaman’lı hemşehrilerime milletvekili olarak da hizmet edecek olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyorum. Bugüne kadar SGK Başmüfettişi, Sosyal Güvenlik Uzmanı, İş Güvenliği Uzmanı, Öğretim Üyesi, Gazeteci-Yazar, Yönetici ve İş Adamı, Ak Parti’de MKYK üyesi, Genel Merkez Ekonomi Başkan Yardımcılığı ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevlerinde edindiğim bilgi, tecrübe ve deneyimlerimi, Adıyaman’ımızın deprem sonrası yeniden imar ve ihyasında kullanarak, bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde, tüm gönül dostlarımızla Adıyaman’ımıza en iyi şekilde hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. 
İstihdamın artırılması ve geliştirilmesi, işsizliğin önlenmesi, gelir ve refah yaratılması, iş dünyasının Adıyaman’ımıza yatırım yapması, işsizlikle mücadele, ekonomik kalkınma en önemli çabamız olacaktır. 

“TÜM DOSTLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Öyle bir kazanacağız ki Türkiye kazanacak, Adıyaman kazanacak.

Medeniyetler beşiği, kadim şehrimiz Adıyaman’ımıza ve kıymetli hemşehrilerime hizmet edebilmek,  Adıyaman’ımızı Türkiye Yüzyılı’nda şaha kaldırmak için yola çıkıyoruz! 
Gerek arayarak, gerek mesajla ve gerekse de sosyal medya üzerinden adaylığımızı tebrik eden tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.

RESUL KURT KİMDİR?

1971 yılında Adıyaman’da doğdu. 1992 yılında İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Sigortacılık programında Yüksek Lisans eğitimini, Mali Hukuk programında Doktora (Phd) eğitimini tamamladı.

1995 yılında, SSK Genel Müdürlüğü Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. Sigorta Müfettişi, Başmüfettiş, Rapor Okuma Komisyonu Başkanı, SGK Başkan Danışmanı olarak çalıştı.  

2009 yılında SGK Başmüfettişi olarak sürdürdüğü görevinden istifa ederek ayrıldı ve tekrar Devlet Memurluğu görevine dönmedi.

2015 yılında 25. Dönem ve 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Ak Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde MKYK Üyeliğine getirildi.

7. Olağan Büyük Kongresinden sonra Ak Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Marmara Üniversitesi SBMYO ve BSYO’nda, İstinye Üniversitesi’nde, Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

Halen Bahçeşehir Üniversitesi BAUSEM İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı sertifika programı koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

İş Güvenliği Uzmanıdır.

Sosyal Güvenlik, İş Hukuku, Vergi Hukuku, İşsizlik, İstihdam, Engelli Hakları, İş Sağlığı Ve Güvenliği, Kadın Hakları, Sosyal Yardımlar ve Yoksulluk, Sağlık ve Çalışma Hayatı konularında çalışmalar yaptı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası sempozyumda tebliğ sundu, bir çok ilde seminer ve konferanslara konuşmacı olarak katıldı.

Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatı konularında Türkiye’nin önde gelen uzmanlarından birisidir.

Yayınlanmış çok sayıda kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

İstanbul Siyasal Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Ragbi Federasyonu Başkan Vekilliği, Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği Genel Başkan Yardımcılığı, Kızılay Bayrampaşa Şubesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sekreter Yardımcılığı yaptı. Çeşitli insani yardım yardım projelerinde gönüllü çalışmalarda bulundu.

STAR Gazetesi’nde (Perşembe-Cumartesi) ve YENİ BİR EKONOMİ Gazetesi’nde (Cuma) günlük köşe yazıları yazmaktadır.

Ayrıca DÜNYA Gazetesi’nde ve HABER7.COM internet sitesinde köşe yazarlığı Yaptı.

Ülke TV, TRT Haber, Dünya Ekonomi TV ve Bloomberg TV’de çalışma hayatına ilişkin TV programları yaptı.

Ayrıca  Kanal 7, ATV, 24, TRT Haber, TRT Türk, A Haber, Ülke TV, Bloomberg TV, TV Net, Haber Türk, CNN Türk, AKİT TV, TGRT Haber, TV 8, Kanal D, Show TV gibi ulusal yayın yapan birçok televizyon kuruluşunda çeşitli programlara sık sık katılarak görüşlerine başvuruldu.

Evli ve İki çocuk sahibi olup İngilizce bilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir